Sport

Zvicra dhe Irlanda – Drejtpërdrejt (LIVE)

Zvicra do të kërkojë t’i mbajë gjallë shpresat për kualifikim në EURO 2020, ku sot takohet me liderin e grupit Irlandën.

Zvicra që ka tetë pikë pas pesë ndeshjeve, vetëm fitorja i mbanë në lojë, pasi që edhe Danimarka i ka 12 pikë, sa Irlanda.

Në këtë ndeshje trajneri Vladimir Petkovic, do të startojë me dyshen shqiptare Granit Xhaka e Admir Mehmedi.

Në sulm do të luajë me Collins e Hendrick. Në anën tjetër te Irlanda do të luajë nga minuta e parë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ndeshjen me komentim SHQIP