Sport

Zvicra dhe Gjibraltari – Drejtpërdrejt (LIVE)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Zvicrës dhe Gjibraltarit.

Pas barazimit 1-1 me Irlandën, Zvicra do të kërkojë pikët e plota për të ndryshuar pozicionimin në Grupin D.

Pas tri ndeshjeve, Zvicra ka grumbulluar pesë pikë dhe gjendet në pozitën e tretë. E dyta renditet Danimarka me tetë dhe prin Irlanda me 11.

Për dallim nga ndeshja e kaluar, përveç Xhakës që ishte dhe sërish është kapiten, në ndeshjen me Gjibraltarin startojnë edhe shqiptarët; Albian Ajeti e Admir Mehmedi. Ndeshja do të nisë nga ora 18:00.

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 2- SHiko ketu ndeshjen Fullscreen