Sport

Wolverhampton dhe Manchester United – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në Molineux Stadium Wolverhampton Wanderers është nikoqir i Manchester Unitedit për ndeshjen çerekfinale të FA Cup. Djajtë e Kuq janë favoritë për të vazhduar në gjysmëfinale me shpresën për ta kërkuar këtë trofe në këtë sezon.

Dy trajnerët, Nuno Espirito Santo dhe Ole Gunnar Solskjaer i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë sfidë.

Vlen të theksohet se Chelsea ishte kampioni në fuqi i FA Cup, mirëpo Blutë u eliminuan pikërisht nga Unitedi në raundin e pestë të kësaj gare që ishte edhe një hakmarrje për finalen e edicionit të kaluar.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Shiko ketu ndeshjen me komentim SHQIP