Sport

UD Ibiza dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (Livee)

UD Ibiza dhe Barcelona i kanë publikuar formacionet për përballjen në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit.

Skuadra nga liga e dytë e Spanjës do të jetë nikoqir i Bluagranasëve në ndeshjen që fillon në ora 19:00 në stadiumin “Estadi Municipal de Can Misses”.

Katalunasit shiheni si favorit në këtë përballje, andaj presin që të kalojë pa shumë probleme në rrethin tjetër të garës.

Për këtë takim, Quique Setien ka vendosur t’i pushojë disa nga lojtarët kryesor, për dallim nga vendasit që luajnë me lojtarët kryesor.

Formacioni i Barcelonës: Neto, Semedo, Sergi Roberto, Lenglet, Junior, De Jong, Riqui Puig, Rakitic, Carles Perez, Griezmann, Ansu Fati.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen