Video

Tottenhami dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Tottenham Hotspur është nikoqir i Manchester Cityt për të zhvilluar duelin e skuadrave angleze në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Ky është ndeshja e parë, prandaj objektivi i Spursave do të jetë që të shënojnë fitore duke mos pranuar gola, ndërkohë që plani i mysafirëve është që të realizojnë gola në terren mysafir.

Spurs e mposhti Dortmundin me rezultat të përgjithshëm 4:0 pas dy ndeshjeve në 1/8 e finales për ta arritur këtë fazë, derisa Man City e dominoi Schalken duke kaluar me lehtësi këtu.

Trajnerët Mauricio Pochettino dhe Pep Guardiola i kanë përgatitur taktikat e tyre të lojës për këtë ndeshje.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN