Sport

Tottenhami dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (LIVE)

Tottenham Hotspur dhe Chelsea zhvillojnë gjysmëfinalen e parë të Kupës EFL Carabao Cup, në ndeshjen që zhvillohet në stadiumin Wembley.

Dy ekipet nga Liga Premier e bartin rivalitetin e tyre në një garë tjetër, ndërsa gjysmëfinalet e kësaj kupe zhvillohen me dy ndeshje.

Sfida kthyese ndërmjet këtyre skuadrave do të luhet më 24 janar në Stamford Bridge.

Trajnerët Mauricio Pochettino dhe Maurizio Sarri i kanë gati formacionet e tyre për këtë përballje.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN