Sport

Supergoli i Ermir Lenjanit në Zvicër (VIDEO)

Lenjani ka shënuar gol fantastik në Zvicër të shtunën, duke treguar se është gati për një tjetër sezon pozitiv. Mesiguri ky gol do të vlerësohet si më i miri i javës.

Sioni e ka mposhtur FC Zurichun 3-1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë në Superligën e Zvicrës.

Për Sionin golat i shënuan shqiptarët, dy Pajtim Kasami dhe një anësori i Kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani.

Lenjani shënoi një gol fantastik me të majtën e tij të papërshtatshme, që ndoshta do të zgjidhet edhe më i miri i javës apo muajit në Zvicër.

Sezonin e kaluar Lenjani shënoi 6 gola dhe dhuroi 10 asiste në 28 paraqitje.