Sport

Super kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

Pritjes së gjatë për Juventusin për të fituar trofeun e Ligës së Kampionëve do t’i vijë fundi këtë sezon. Ky është parashikimi i një teknologjie me një super kompjuter, që ka nxjerrë ‘Zonjën e Vjetër’ triumfuese në garën elitare të Evropës.

Kompjuteri ka parashikuar se fillimisht Juventus, Liverpool, Manchester City dhe Barcelona do të kalojnë në gjysmëfinale.

Në gjysmëfinale, Juventus do të eliminojë Manchester Cityn, ndërsa Barcelona skuadrën e Liverpoolit.

Skuadra e Allegrit, gjithnjë sipas kompjuterit, në finale do të mposht 2:1 Barcelonën.

Epo, ky është parashikimi i kompjuterit. Të presim dhe të shohim se kush do ta arrijë finalen e madhe të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve.