Sport

Suedia dhe Spanja – Drejtpërdrejt (LIVE)

Spanja do të kërkojë ta sigurojë pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian të vitit 2020 sonte në përballje me rivalin e Grupit F sonte në Stokholm.

Spanjës i nevojitet të paktën një pikë nga kjo përballje, e cila nis në orën 20:45, për ta siguruar pjesëmarrjen në Euro 2020.

Edhe Suedia është në pozitë të mirë për kualifikim, pasi radhitet e dyta me 14 pikë, katër më pak se liderja Spanja dhe një më shumë se përcjellësi i parë Rumania.

Stuhia e kuqe do të jetë pa kapitenin Sergio Ramos, i cili është i pezulluar shkaku i kartonëve.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen