Sport

Slavia Praga dhe Interi 1-3 (GOLAT)

Interi e ka mposhtur me Slavia Pragën me rezultat 1-3.

Martinez në minutën e 19-të dhe 88-të dhe Lukaku në minutën e 81-të, ishin reakizatorët për zikaltërit.

Golin e vetëm për çekët e shënoi Soucek në minutën e 37-të nga penalltia.

Barcelona tashmë e ka të sigurt vendin e parë me 11 pikë, derisa Inter dhe Dortmund kanë nga 7 pikë, ndërsa Slavia në vendin e fundit me dy pikë.

Në ndeshjen e fundit, Interi e pret Barcelonën ndërsa Dortmundi Slavian.

Me pikë të barabarta në mes të Interit dhe Dortmundit, italianët kanë përparësi për shkak të ndeshjeve direkte.