Sport

Shikoni të gjitha super pritjet e De Geas në ndeshjen kundër Tottenhamit (VIDEO)

De Gea padyshim se sot ka zhvilluar një nga sfidat më të mira në karrierën e tij. Manchester United ka fituar sot ndaj Tottenhamit me rezultatin 1-0 dhe më i dalluari në këtë sfidë ishte David De Gea.

De Gea arriti të bëjë 11 pritje në këtë sfidë – duke mahnitur të gjithë fansat e futbollit. Unë nuk kujtoj disa nga pritjet që kam bërë, kështu që nuk mund të zgjedh më të mirën.

Trajneri solli lumturi, lojtarët po luajnë mirë dhe ekipi është shumë i fortë tani”, tha De Gea pas ndeshjes.