Sport

Shënon supergol dhe lutet për Shqipërinë (Video)

Ylber Ramadani aktualisht është pjesë e Kombëares Shqiptare dhe luan te Velje ku ka shënuar një super gol.

Në ndeshjen ndaj Vigorg, që ishte e vlefshme për kreun e renditjes, Ramdani e ka treguar vetën.

Vendasit ishin duke udhëhequr 2-0, kur Ramadani në minutën e 29-të, ngushtoi diferencën me një gol të jashtëzakonshëm. Ai pas golit të shënuar festoi duke bërë shqiponjën.Ndeshje në fund u kthye nga Velje, duke fituar 4-3.

Vejle udhëheq kampionatin me 38 pikë në 18 ndeshje, ndërkohë që Viborg mban vendin e 3-të me pesë pikë më pak.