Sport

Sheffield United dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Skuadra e rikthyer në Ligën Premier, Sheffield United do të jetë nikoqir i Liverpoolit në javën e shtatë të Ligës Premier.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Chris Wilder në këtë takim vije pas një fitore të madhe në udhëtim te Evertoni 0-2.

Në anën tjetër Liverpool është lider i padiskutueshëm në Ligën Premier, me 18 pikë nga gjashtë ndeshjet e para.

Këto dy skuadra kanë luajtur vetëm dy takime në Ligën Premier dhe atë në vitin 2007, ku ndeshja në Sheffield kishte përfunduar me barazim 1-1, ndërsa në Anfield , Liverpooli kishte triumfuar me rezultat të thellë 4-0.

Tanimë dy trajnerët si Wilder ashtu edhe Klopp kanë publikuar formacionet zyrtare.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen