Sport

Sevilla dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (LIVE)

Barcelona është mysafire e Sevillas në ndeshjen e parë në kuadër të çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Edhe pse Barça shikohet favorite, me shumë mundësi nuk do të jetë një ndeshje e lehtë pasi vendasit në këtë sezon po kalojnë në një formë të mirë.

Nga minuta e parë Ernesto Valverde ka vendosur të luajë me blerjen e fundit Kevin Prince Boateng, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Barcelona: Cillessen, Semedo, Pique, Lenglet, Sergi Roberto, Arthur, Aleñá, Rakitic, Malcom, Boateng, Vidal.

Ndeshja e dytë do të zhvillohet në Camp Nou më 30 janar 2019.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN