Sport

Roma dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Madridi do të zhvillojë ndeshjen e fundit miqësore për këtë vit, atë kunëdr Romës

Real Madridi do ta fillojë aventurën e tyre më të re në La Liga duke filluar nga java e ardhshme.

Prurjet e reja të Zidane do ta kenë sot testin e fundit para se të fillojë sezoni, ku do të përballen me skuadrën italiane, Roma.

Ndeshja do të zhvillohet në kuadër të Mabel Cup. Për Real Madridin edhe në këtë ndeshje starton Eden Hazard dhe ky startim vije pas një shije të mirë që la në ndeshjen kundër Salsburgut, ku shënoi një gol.

Interesante është se në këtë ndeshje Hazard do ta bart numrin 7.