Sport

Reali dhe Barca – Drejtpërdrejt (LIVE)

Barcelona do të jetë edhe një herë mysafire e Real Madridit në Santiago Bernabeu, por këtë herë në kuadër të La Ligas. Katalunasit eliminuan Los Blancos nga Kupa e Mbretit të mërkurën mbrëma, por ka lehtë nuk pritet ta kenë edhe sonte pasi ndeshjet kampionale kanë një rendësi tjetër.

Aktualisht Barça prinë në La Liga me 57 pikë, kurse Reali renditet në vendin e tretë me 48 pikë.

Një fitore e skuadrës së Solarit do hapte mundësinë e titullit, ku në garë është edhe Atletico Madridi me 50 pikë.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN