Sport

Real Madridi dhe Osasuna – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Madridi e pret sonte Osasunan në Santiago Bernabeu, me qëllim që ta ruajë hapin në krye të renditjes tabelore në La Liga.

Skuadra e Zinedine Zidane ka pasur një fillim të keq të sezonit në ligë, por fitorja e vështira ndaj Levantes dhe Sevillas kanë bërë që Madridi të jetë me pikë të barabarta me liderët Athletic Bilbao dhe Granada.

Osasuna, ndërkohë, ka lënë mbresa pas rikthimit në ligën elitare spanjolle, pasi një viti, dhe është skuadër e pamposhtur, edhe pse në katër ndeshjet e fundit ka barazuar.

Zidane ka probleme me krahun e majtë, ku i mungojnë Ferland Mendy dhe Marcelo, të lënduar. Marco Asensio dhe Luka Modric mungojnë po ashtu shkaku i lëndimeve.

Ndërsa, Gareth Bale është lënë në shtëpi, me gjasë për t’u pushuar para derbit kundër Atletico Madridit të shtunën.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Shiko ketu ndeshjen me komentim Anglisht: