Sport

Real Madridi dhe Girona – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Madridi do të jetë nikoqir i Gironas në javën e 24-të të La Ligas. Los Blancos në këtë takim vijnë pas triumfit të madh një javë më parë në derbin lokal ndaj Atletico Madridit.

Ekipi i udhëhequr nga Santiago Sollari ka pesë ndeshje radhazi që ka marrë maksimumin e pikëve dhe është futur sërish në luftë për titullin e kampionit.

Në anën tjetër kundërshtari i Los Blancos, Girona vije në këtë sfidë pas katër humbjeve radhazi në La Liga.

Madrilenët kërkojnë fitore për të ngushtuar distancën me Barcelonën në gjashtë pikë. Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN