Sport

Real Madridi dhe Espanyoli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Madridi do të përballet me Espanyolin në kuadër të xhiros së 16-të në La Liga.

Los Blancos synojnë të vazhdojnë me fitore edhe këtë xhiro, pasi kanë triumfuar në tri takimet e fundit.

Në anën tjetër skuadra katalunase nuk është duke kaluar nëpër një moment të mirë, pasi ndodhet e parafundit në tabelë.

Espanyol udhëton drejt Madridit për të shkaktuar befasi edhe pse një gjë e tillë duket shumë e vështirë.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku Los Blancos luajnë me formacionin 4-3-3 ndërsa mysafirët me 3-5-2.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen