Sport

Real Madridi dhe Deportivo Alaves – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Madridi dhe Deportivo Alavesi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë nikoqir të Alavesit në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të në La Liga që zhvillohet në Santiago Bernabeu nga ora 20:45.

Skuadra e drejtuar nga Santiago Solari ka tri fitore radhazi në kampionat dhe synon të arrijë edhe të katërtën për t’iu ofruar së më shumë Barcelonës.

Në anën tjetër, mysafirët e Alavesit nuk po kalojnë formë të mirë në ndeshjet e fundit dhe do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN