Sport

Real Madrid dhe Al-Ain – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Madridi do ta mbrojë titullin në Kupën e Botës për Klube në finalen e sotme ndaj Al Ain në Abu Dhabi.
Dy klubet më të suksesshme në vendet e tyre përkatëse do të luftojnë për titullin kampion të Kupës së Botës për Klube në një ndeshje që nis në orën 17:30 dhe zhvillohet në stadiumin e qytetit të Abu Dhabit.

Gjiganti spanjoll e siguroi finalen e Kupës së Botës për Klube pasi në gjysmëfinale e mundi Kashima Antlers 3-1, falë het-trikut të Gareth Bale.

Ndërsa, Al Ainit iu deshën penalltitë në dy ndeshje për të arritur deri këtu, pasi nuk kishte qenë në gjendje të fitonte në kohën e rregullt.

Madridi është në kërkim të titullit të tretë më radhë dhe të katërtit në histori të klubit.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Leave a Reply