Sport

Real Betisi dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Betisi dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë mysafir të Betisit në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të La Ligas, ndeshja e cila zhvillohet në Benito Villamarin nga ora 20:45.

Skuadra e drejtuar nga Santiago Solari ka një barazim dhe një humbje në dy ndeshjet e fundit dhe synon t’i kthehet fitoreve në kampionat.

Edhe vendasit e Betisit kanë një barazim dhe një humbje në ndeshjet e fundit dhe shpresojnë t’i kthehet fitores para tifozëve të tyre.