Sport

Reagimi i Cristiano Ronaldos, pasi Ramsey ia vodhi golin (Fotot)

Juventusi kaloi në mesin e 16 skuadrave më të mira në Ligën e Kampionëve dy xhiro para se të përfundoi faza grupore, falë një supergol nga Douglas Costa, por siç ndodh shpesh, vëmendje mori paraqitja e Cristiano Ronaldos.

U duk sikur Ronaldo e kaloi Juventusin në epërsi në fillim të takimit pasi goditja e tij nga gjuajta e lirë i rrëshqiti nga duart portierit të Lokomotivës dhe kur topi po e kalonte vijën e portës ngadalë, Aaron Ramsey u siguruar që ai të përfundoi në rrjetë duke i dhënë një të shtyrë.

Sikur Ramsey mos ta prekte topin dhe goli t’i pranohej Ronaldos, atëherë portugezi do ta thyente një rekord në Ligën e Kampionëve, duke iu shënuar 34 klubeve të ndryshme.