Sport

Radja Nainggolan e kalon në epërsi Interin me një supergol (VIDEO)

Interi dhe Sampdoria kanë shënuar tre gola të shpejtë në “Giuseppe Meazza” Interi është duke e mposhtur 2-1 Sampdorian, pas disa minutave të zjarrtë në “Giuseppe Meazza”, ku u shënuan tre gola për pesë minuta.

Fillimisht, Danilo D’Ambrosio shënoi për 1-0 në minutën e 73’. Gëzimi i vendasve zgjati shkurt, pasi Manolo Gabbiadini barazoi 1-1 në minutën e 75’.

Por, Interi arriti menjëherë të kalojë sërish në epërsi. Ishte mesfushori, Radja Nainggolan, që shënoi një gol të bukur për 2-1 në minutën e 68’.