Sport

PSG dhe Manchester United 1-3 (Golat dhe Rastet) VIDEO

Manchester Unitd ka bërë një ndeshje shumë të madhe ndaj PSG-së, duke fituar 3-1, dhe duke kaluar tutje në çerekfinale.

United pa dhjetë lojtarë të ekipit së parë arritën ta përmbysin rezultatin nga ndeshja e pare. Në minutën e 90-të një goditje e bukur e Dalot u ndal me dorë nga Kimpembe dhe gjyqtari Skomina tregoi në pikën e bardhë.

Nga penalltia ishte i saktë Rashford për 3-1. Ky gol i dha fitoren dhe kualifikimin Manchester Unitedit, që treguan edhe një herë që fanella e tyre është e rëndë.