Sport

Pas provokimit nga Whyte, Joshua afrohet te ringu dhe i tregon cili është kundershtari i tij i radhës (VIDEO)

Pas fitores ndaj Dereck Chisoras, siç ndodh rëndom në boks, Dillian Whyte drejtoi fjalë o.fenduese ndaj kampionit të unifikuar, Anthony Joshua, i cili ndodhej në O2 Arena të Londrës për ta shikuar meçin.

AJ e ka caktuar datën 13 prill 2019 për duelin e tij të radhës në Wembley, mirëpo akoma nuk ka vendosur për kundërshtarin.

Kampioni i WBC-së, Deontay Wilder, është shënjestra kryesore e britanikut, por nëse amerikani vendos për rimeç ndaj Tyson Furyt, atëherë kandidat kryesore është Whyte.

Leave a Reply