Sport

Solskjaer thotë se Manchester Unitedi e refuzoi Haalandin

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se Manchester Unitedi u detyrua t’i mbrojë interesat e klubit gjatë negociatave për transferimin e Erling Haalandit nga RB Salzburgu, pasi adoleshenti shënoi het-trik në debutimin e tij për Borussia Dortmundin. Old Traffordi ishte cilësuar si njëri ndër destinacionet më të mundshme për 19-vjeçarin gjatë afatit kalimtar të janarit, […]

Sport

Trofeu që i mungon Zidanit edhe si lojtar edhe si trajner

Zinedine Zidane e kishte arritur finalen e Kupës së Mbretit dy herë gjatë kohës sa ishte futbollist, mirëpo kjo garë është ndër turnetë e vetme të cilën ai s’e ka fituar asnjë herë. Disfatat kundër Deportivo La Corunas në vitin 2002 dhe Real Zaragozas në vitin 2004 ia humbën francezit shpresat për ta fituar këtë […]

Sport

Vedat Muriqi deklarohet rreth kartonit të kuq, që po hetohet nga komisioni disiplinor i Federatës turke

Vedat Muriqi i ka kushtuar kartoni i kuq më shumë se që e kishte menduar. Muriqi e ka mohuar se e mori me qëllim, duke thënë se e bëri vetëm që të vonohej ndeshja. Muriqi i cili është dërguar në komisionin disiplinor nga Federata e Futbollit turk, ka deklaruar se nuk e kishte planifikuar të […]

Sport

Shënon supergol në minutën e 95-të, por goli nuk llogaritet si i tij (VIDEO)

Aston Villa e ngriti veten mbi zonën e rrezikshme për rënie nga liga, me një fitore 2-1 kundër Watfordit mbrëmë. Kishin mbetur edhe 20 minuta, para se Ezri Konsa të realizonte golin e fitores në minutën e 95-të, duke realizuar të parin e tij në Premier League. Ose, të paktën ashtu mendoi se shkuan gjërat. […]

Sport

Ndeshja e mbrëmshme e Premier League bëhet hit në internet (VIDEO)

Ndeshja e mbrëmshme e Premier League bëhet hit në internet. Ndeshja e mbrëmshme në mes Evertonit dhe Newcastle po komentohet nga të gjitha mediat botërore. Evertoni ishte duke e fituar ndeshjen 2-0 deri në minutën e 93′. Por Newcastle e barazon rezultatin 2-2 për dy minuta. Shikoni momentin kur Newcastle barazon rezultatin për dy minuta:

Sport

Kjo histori e shokut të Cristiano Ronaldos do t’iu bëjë me lot

Cristiano Ronaldo e ka pranuar se i detyrohet shokut të tij Albert Fantrau për suksesin që e ka arritur: “Duhet ta falenderoj Albertin për suksesin tim. Ne luanim së bashku për një klub të vogël. Kur njerëzit e “Sporting Lisbonës” erdhën për të na shikuar në një ndeshje, na thanë se kush shënon më shumë […]

Sport

Mediat spanjolle: Ky është sulmuesi i ri i Barcelonës

Sulmuesi i Valencias, Rodrigo me shumë gjasa do të jetë goditja e Barçës në këtë afat kalimtar. Plot 60 milionë euro pritet t’u kushtojë katalonasve blerja e sulmuesit spanjoll. Ka dy vjet që Barça po e ndjek Rodrigon por që lëndimi i Suarezit e ka detyruar që në afatin e janarit të mendohet marrëveshja me […]

Sport

Mesazhi i Granit Xhakes pas barazimit me Chelsean

Granit Xhaka beson se Arsenali i ka heshtur kritikët që thonë se Topçinjve u mungon karakteri, gjë të cilën beson se e dëshmuan se e kanë gjatë barazimit me rezultat 2:2 kundër Chelseat, të martën. Edhe pse me karton të kuq nga pjesa e parë pas përjashtimin e David Luiz në minutën e 22-të, Arsenal […]

Lajme

Borë deri në kulm, kanadezët bllokohen brenda shtëpive (Fotot)

Ndërkohë që Australia është përfshirë nga zjarret apokaliptike, Kanadaja është mbuluar nga bora. Reshje të dendura janë regjistruar në Newfoundland dhe Labrador, ku trashësia e borës shkon deri në 1 metër. Në disa zona trashësia e borës është edhe më e madhe, çka e faktojnë edhe këto foto, ku shihet që qytetaret nuk hapin dot […]