Sport

Ole Gunnar Solskjaer inkuadrohet nga banka rezervë për të shënuar ndaj Bayernit në ndeshjen bamirëse

Si në vitin 1999, Ole Gunnar Solskjaer ka hyrë sërish nga banka rezervë dhe shënoi gol. Ai e hapi llogarinë e golave në përballjen Manchester United – Bayern Munich në ndeshjen bamirëse.

Norvegjezi e zëvendësoi Andy Colen, më pas për të shënuar një gol, si në të kaluarën që shënonte për skuadrën angleze.

Tifozët e Man Utd janë shprehur tejet të lumtur në Twitter duke parë trajnerin e tyre teksa realizonte sërish, kur kanë kaluar shumë vite prej se nuk është futbollist aktiv.

Legjendat e Djajve të Kuq kanë fituar ndaj atyre të bavarezëve me rezultat të thellë 5-0 në ndeshjen për bamirësi, gjersa kanë luajtur edhe emra të njohur si David Beckham dhe Paul Scholes.