Sport

Nuk ndalet sulmuesi i Kosovës, shënon golin më të shpejtë në karrierë (VIDEO)

Vedat Muriqi ka shënuar një tjetër gol në Superligës e Turqisë. Sulmuesi i Kosovës ka vazhduar me formën fantastike dhe ka shënuar golin ndoshta më të shpejtë në karrierë.

Ai ke gjetur rrjetën në minutën e 2’ të ndeshjes, duke e kaluar në epërsi Rizesporin ndaj Konyasporit.