Sport

Norvegjia dhe Spanja – Drejtpërdrejt (LIVE)

Norvegjia dhe Spanja zhvillojnë ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit F.

La Roja është lidere e grupit me 18 pikë të arkëtuara nga gjashtë ndeshje (të gjitha fitore) dhe mbetet favorite edhe në këtë sfidën, megjithëse luan si mysafir.

Nga ana tjetër, skuadra norvegjeze është e katërta në grup, me nëntë pikë të arkëtuara, nga dy fitore, tri barazime dhe një humbje

Përzgjedhësit Lars Lagerbaeck dhe Robert Moreno i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë përballje.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen