Sport

Newport dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Manchester City do të jetë mysafir i Newport Countyt për ndeshjen 1/8 e finales në FA Cup. Pep Guardiola në këtë ndeshje i ka dhënë hapësirë më shumë disa lojtarëve që deri më tani nuk kanë pasur minuta në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve.

Formacioni zyrtar i Man Cityt: Ederson, Zinchenko, Stones, Otamendi, Danilo, Fernandinho, Sane, Silva (C), Foden, Mahrez, Gabriel Jesus.

Në bankën rezervë: Muric, Laporte, Walker, Gundogan, De Bruyne, Sterling, Bernardo. Që Man City të arrijë deri në këtë fazë mposhti Burnleyn dhe Rotherhamin

Fituesi i kundërshtarin e ardhshëm do ta merr vesh pas shortit.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN