Sport

Newcastle dhe Manchester United – Drejtpërdrejt (LIVE)

Newcastle e pret Manchester Unitedin në top formë pas emërimit të trajnerit të ri. Skuadra e Rafa Benitezit nuk ka pasur ecuri konstante në rezultate, por në shtëpi është arrë e fortë për secilin ekip.

Megjithatë, Manchester United duket në formë të zjarrtë pas emërimit të Ole Gunnar Solskjaer, me tri fitore rresht të realizuara nga Djajtë e Kuq, të gjitha me shumë gola të realizuar.

Loja ofensive e Unitedit pritet të aplikohet edhe në staidumin St. James Park, por a do të thyhet mbrojtja e vendasve mbetet të shihet.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN