Sport

Ndeshja në të cilën pati gjithçka, huqje, gol, kualifikim, boksa, shkelma (VIDEO)

Ndeshja mes Valencias dhe Getafes në kuadër të Kupës së Mbretit ka prodhuar sfidën më interesante të edicionit në futbollin spanjoll.

Getafe kishte fituar lojën e parë me rezultat 1-0. Edhe në ndeshjen e mbrëmshme, Getafe ka shënuar gol në minutën e parë për të ia bërë pothuajse të pamundurën skuadrës vendase për “Remontada”.

Por, Valencia ka arritur të përmbysë gjithçka në pjesën e dytë. Në fillim të kësaj pjese, vendasit shënuan për 1-2.

Gjyqtari dha shtatë minuta shtesë të cilat përcaktuar fituesin dhe gjysëmfinalistin. Valencia ka arritur që në minutat shtesë të shënoi dy herë për të arritur kualifikimin emocional.