Sport

Momenti kur portieri i Kosovës pret dy penallti dhe e kualifikon Manchester Cityn në gjysmëfinale

Kanë përfunduar me barazim 90 minuta të ndeshjes Leicester City-Manchester City, ndeshje kjo në kuadër të çerekfinales së Carabao Cup, gjë që janë dashur penalltitë për të përcaktuar fituesin e kësaj ndeshje.

Hero i kësaj ndeshje ishte Aro Muric që priti dy penallti për City duke e kualifikuar në gjysmëfinale të Carabao Cup

Nga ekzekutimi i penalltive, Fughs nga Leicester dhe Sterling i humben penalltitë e dyta, kurse Muric priti penalltinë e Madisson dhe Soyncu.

Kështu City është skuadra e dytë pas Burton Albion që kalon në gjysmëfinale të kësaj kupe.

Leave a Reply