Sport

Momenti kur Lionel Messi e fiton Topin e Artë (VIDEO)

Lionel Messi edhe zyrtarisht e ka fituar Topin e Artë të gjashtë në karrierë.

Ylli argjentinas arriti të merrte për të gjashtën herë në duart e tij çmimin prestigjioz dhe në të njëjtën kohë ka shkruar histori.

32-vjeçari është bërë lojtari i parë në histori të futbollit që arrin të fitojë gjashtë Topa të Artë.