Sport

Milani dhe Empoli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Milan do të jetë nikoqir në xhiron e 25-të të ligës elitare italiane. Kuqezinjtë para shikuesve të vetë në stadiumin San Siro do të takohen me skuadrën e Empolit.

Rosonerrët në ndeshjen e parë kundër empolianëve kanë barazuar 1:1, por janë të pamposhtur në shtatë ndeshjet e fundit të Serie A. Në pesë ndeshjet e fundit mes këtyre ekipeve, Milani ka dy fitore, një Empoli dhe në dy ballafaqime janë ndarë të barabartë.

Tashmë trajnerët e të dyja skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare dhe nuk ka shumë ndryshime.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN