Sport

Milani dhe Cagliari – Drejtpërdrejt (LIVE)

Milani dëshiron t’i kthehet fitoreve në Serie A pas dy barazimeve, por që kjo të ndodhë ata duhet të triumfojnë ndaj Cagliarit.

Kuqezinjtë janë favorit pasi luajnë në San Siro, por edhe se kundërshtarët e tyre në katër ndeshjet e fundit kanë vetëm një barazim dhe tri humbje.

Nga minuta e parë Gennaro Gattuso ka vendosur të luajë me dy ardhjet e janarit Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma, Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Bakayoko, Paqueta, Suso, Piatek, Calhanoglu.

LINKU I DYTE: SHIKIM TE KENDSHEM