Sport

Messi asiston, ndërsa Aguero e kalon në epërsi Argjentinën kundër Kilit (VIDEO)

Argjentina ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Kilit, e cila po zhvillohet për momentin në Sao Paulo të Brazilit, e vlefshme për ta caktuar vendin e tretë në Kupën e Amerikës,

Në minutën e 12-të të ndeshjes, Sergio Aguero dhe Lionel Messi kombinuan për ta zhbllokuar rezultatin dhe për ta kaluar Argjentinën një hap më afër medaljes së bronztë.