Sport

Manchester United shënon fitoren e dytë në turneun para sezonal (VIDEO)

Nga gjithsej dy ndeshjet e zhvilluara gjatë turneut parasezonal në Australia, Manchester Unitedi i ka shënuar po aq fitore.

Së fundi, skuadra e Ole Gunnar Solskjaer triumfoi kundër Leeds Unitedit me rezultat bindës.

Manchester Unitedi shënoi fitore me rezultat 4:0 në ndeshjen e sotshme kundër Leeds Unitedit, në stadiumin “Optus” në Australi, falë golave të shënuar nga Mason Greenwood dhe Marcus Rashford në pjesën e parë, dhe Phil Jones e Anthony Martial në pjesën e dytë.