Sport

Manchester United dhe Evertoni – Drejtpërdrejt (LIVEE)

Manchester Unitedi dhe Evertoni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë nikoqir të Evertonit në takimin e vlefshëm për javën e 17-të në Ligën Premier, i cili zhvillohet në Old Trafford nga ora 15:00.

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer vjen në këtë takim me një formë të mirë me dy fitore radhazi dhe synon tri pikët e radhës për të mbetur në hap me top katërshen.

Në anën tjetër, mysafirët e Evrtonit morën fitoren e parë me trajnerin e ri Duncan Ferguson, pas tri humbjeve me radhë, dhe duan ta vazhdojnë serinë pozitive.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lidelof, Maguire, Shaw, McTominay, Fred, James, Lingard, Rashford, Martial.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen