Sport

Manchester United dhe Burnley – Drejtpërdrejt (Livee)

Manchester United do të kërkojë të kthehet te fitorja në ndeshje ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 24-të në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq vijnë nga një humbje në derbi me Liverpoolin dhe kërkojnë që të kthehen te fitoret për tu afruar me vendin e katërt në renditje, që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Trajneri Ole Gunnar Solskjer ka zgjedhur për këtë ndeshje në sulm Anthonyu Martial.

Në anën tjetër Burnley që në fundjavë u kthye te fitorja, do të luajë në sulm me Wood dhe Rodriguez.

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Jones, Williams, Andreas, Matic, Fred, James, Mata, Martial.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen