Sport

Manchester City dhe Manchester United – Drejtpërdrejt (LIVE)

Manchester City dhe Manchester Unted do të jetë përballje kryesore e javës së 16-të në Ligën Premier.

Citizens do të jenë nikoqir të rivalit lokal në përballje që fillon në ora 18:30 në stadiumin ‘Etihad Stadium’.

Pep Guardiola për këtë përballje nuk do t’i ketë në dispozicion lojtarët si Sergio Aguero, Aymeric Laporten dhe Leroy Sanen, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Ole Gunnar Solskaer nuk mund të llogaris në, Eric Baillyn, Diego Dalot, Timothy Fosu-Mensah dhe Paul Pogban, që janë po ashtu të lënduar.

City gjendet në pozitën e tretë me 32 pikë, ndërsa United është në të tetin me 21.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen