Sport

Manchester City dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (LIVE)

Manchester City dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Qytetarët janë nikoqir të Bluve në takimin derbi të vlefshëm për javën e 13-të në Ligën Premier, ndeshje që zhvillohet në Etihad nga ora 18:30.

Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola vjen në këtë takim nga humbja prej Liverpoolit dhe synon t’i kthehet sa më shpejt fitores për të mbetur në garë për titull.

Në anën tjetër, ekipi i Frank Lampard vjen nga një seri prej gjashtë fitoreve radhazi dhe dëshiron ta vazhdojë këtë seri të fitoreve.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen