Sport

Manchester City dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Manchester City dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Qytetarët janë nikoqir të Topçinjve në derbin e vlefshëm për javën e 25-të në Ligën Premier, e cila zhvillohet në Etihad nga ora 17:30.

Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola ka humbur befasisht nga Newcastle dhe pret t’i kthehet fitores në kampionat në këtë ndeshje në shtëpi ndaj Arsenalit.

Në anën tjetër, Arsenali është në formë të mirë me dy fitore radhazi dhe shpreson ta vazhdojë serinë pozitive.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme për këtë ndeshje.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

LINKU I DYTE: SHIKIM TE KENDSHEM