Sport

Lyon dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në Stadiumin Olimpik të Lyonit, skuadra franceze është nikoqir i Barcelonës për ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Blaugranët janë favoritë për të kaluar në çerekfinale, mirëpo nuk do ta kenë të lehtë në përballjen e parë si mysafirë.

Lyoni është në vend të tretë në tabelë, mirëpo lideri Paris Saint-Germain është shumë përpara me pikë dhe nuk ka konkurrencë në Ligue 1. Katalunasit e kryesojnë kampionatin në La Liga me shtatë pikë më shumë se përcjellësi i parë, Atletico Madrid.

Trajnerët Bruno Genesio dhe Ernesto Valverde i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë përballje.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN