Lajme

Luksemburgu dhe Portugalia – Drejtpërdrejt (LIVE)

Cristiano Ronaldo do të prijë Portugalinë në ndeshjen e radhës, me synimin për të prerë biletën për Euro 2020.

Portugezët kanë nevojë për tri pikët, në mënyrë që të sigurojnë kualifikimin për në finalet e Evropianit.

Në Grupin B, ku Ukrainë e ka siguruar vendin e parë, Serbia ka një mundësi më shumë se reale, hipotetike, për t’u kualifikuar, sigurisht nëse surpriza e madhe vjen nga Luksemburgu, ku Portugalia duhet të fitojë për të mos u varur nga sfida Serbi-Ukrainë.

CR7 me shokë kanë 1 pikë më shumë se serbët në renditje, por edhe kalendarin në favor, pasi do të ishte çmenduri të besohej që Luksemburgu do t’u merrte pikë luzitanëve.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen