Sport

Liverpooli dhe Porto – Drejtpërdrejt (LIVE)

Liverpooli është nikoqir i Portos për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që zhvillohet në Anfield.

Redsat si skuadër vendase duhet të arrijnë rezultat sa më të mirë, ashtu që ta ketë më të lehtë në ndeshjen kthyese në udhëtim.

Porto, nga ana tjetër, do të përpiqet të shënojë gola duke shpresuar që të jetë në pozitë të mirë për ndeshjen e kthimit para tifozëve të vet.

Trajnerët Jurgen Klopp dhe Sergio Conceicao i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë përballje.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Milner, Fabinho, Henderson, Keita, Salah, Firmino, Mane.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN