Sport

Liverpooli dhe Napoli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Liverpool sonte e pret në Anfield skuadrën nënkampione të Italisë, Napolin

Kampioni i Europës kishte arritur krejt në fund që të kualifikohet vjet në 1/8’ën e finales me një fitore minimale pikërisht kundër Napolit.

E tani, skuadra e Jurgen Klopp ka zgjedhur pikërisht këtë skuadër për një miqësore para se të luajë kundër Manchester Cityt në ndeshjen e superkupës, javën e ardhshme.

Liverpool edhe në këtë ndeshje hynë pa shumicën e startuesve të tyre kryesor, ndërkaq në bankë rezervë nuk është as Shaqiri, i cili vazhdon të jetë i lënduar.

Shiko ketu ndeshjen Fullscreen