Sport

Liverpooli dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Liverpooli do të jetë nikoqir i Manchester Cityt për përballjen kryesore të javës së 12-të në Ligën Premier.

The Reds dhe Citizens i kanë publikuar formacionet zyrtare në takimin që fillon në ora 17:30 në stadiumin ‘Anfield Road’.

Jurgen Klopp në këtë takim nuk do të mund të llogarisë në lojtarët si Nathaniel Clyne, Joel Matip dhe Xherdan Shaqiri, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Pep Guardiola do të jetë pa Edersonin, Ayemric Laporten, Leroy Sanen dhe Oleksandr Zinchenko, që po ashtu janë të lënduar.

Liverpooli është lider i ligës angleze me 31 pikë, derisa City ka gjashtë më pak në pozitën e katërt.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen HD

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu me komentim Arab

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen