Sport

Liverpooli dhe Leicester City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Liverpooli është nikoqir i Leicester Cityt në ndeshjen e xhiros së 24 të Ligës Premier që zhvillohet në Anfield.

Redsat janë liderë të kampionatit anglez me katër pikë më shumë se Manchester City dhe e kanë mundësinë të shkëputen më shumë në krye të tabelë.

Kampioni në fuqi pësoi humbje nga Newcastle United dhe tash ka mbetur prapa duke i dhënë një shans më shumë liderit që ta forcojë kreun.

Leicesteri është i dhjeti në tabelë me 31 pikë dhe aktualisht nuk rrezikon rënien nga elita e futbollit anglez.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN